PRODUCENCI
NEWSLETTER
Jesteś u nas po raz pierwszy? Zapisz się do newslettera i będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Małgorzatę Wróblewską w celu realizacji usługi newsletter a tym samym wysyłania mi informacji o promocjach,nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.
Jak nauczyć dziecko alfabetu? 0
Jak nauczyć dziecko alfabetu?

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ALFABETU?

W głowie rodzica od razu rodzi się drugie pytanie: kiedy rozpocząć naukę literek? Gdy dziecko ma 2 , 3 czy 4 lata? Wśród naszych klientów mamy dwulatki , które umieją liczyć do dziesięciu, czterolatki , które same czytają. Ale to nie znaczy, że wszystkie dzieci będą to umieć.

Zawsze jest to kwestia indywidualna.

Naukę należy rozpocząć, gdy dziecko wyrazi swoje zainteresowanie.

Nasza nauka literek powinna zacząć się od nauki literki, od której zaczyna się imię naszego dziecka, a potem możemy wprowadzać literki najbliższych osób dla dziecka : M- jak mama, T –jak tata. Istotne jest, by dziecko skojarzyło literę albo z osobą, albo z przedmiotem (najlepiej ulubionym). Wtedy nauka idzie bardzo szybko.

 

Dwulatki uwielbiają zabawę w dopasowywanie – idealne do tego są drewniane tablice z wyciętymi zwierzakami, autkami, owocami, ale możemy też wprowadzić tablicę z literami. 

tablica z literami 

Początkowo dziecko skupi się tylko na wkładaniu i wyciąganiu odpowiednich liter, ale przy okazji poznaje ich wygląd i oswaja się z nimi. Możemy dziecku pokazywać literki w czasie kąpieli. Są specjalne naklejki w kształcie liter, które wystarczy namoczyć w wodzie i pozwolić dziecku przyklejać je na kafelkach lub na wannie 

W pokoju dziecka możemy postawić tablicę i na niej napisać literę , nad którą będziemy pracować. W czasie wypadów na zakupy można dziecku pokazywać literę na szyldach, neonach , plakatach. Po pewnym czasie dziecko samo uzna to za super zabawę i samo będzie wyszukiwało i wskazywało właściwą literę.

Wszyscy wiemy, że małe dzieci uwielbiają się brudzić. Wystarczy przygotować najlepiej jeden kolor farby, narysować dużą literę na kartce papieru i pozwolić dziecku, aby wymalowało literkę. Można również przygotować szablon litery, dać dziecku plastelinę i pozwolić mu wykleić środek litery.

Jeżeli zauważysz, że Twoje dziecko lubi układać puzzle możesz skorzystać z gry „Alfabet” od firmy Alexander. Każda litera ma swój kolor . Dziecko układa puzzle, bawi się jednocześnie literą i dopasowuje ją do przedmiotu na obrazku. Dodatkowo każdy przedmiot jest podpisany.

Warto też wprowadzić książeczki , które pozwolą dziecku po śladzie napisać literę przy użyciu wymazywalnego pisaka. Potem można zetrzeć to, co dziecko napisało i zacząć zabawę od początku.

Jeżeli masz jakieś własne metody nauki alfabetu dla dzieci podziel się nimi w komentarzu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl